У росії рекомендують гігієнічні тампони для зупинки кровотеч: курйозне відео

201

У соцмережах з’явилося відео, на якому військова рекомендує мобілізованим росіянам закуповувати найдешевші тампони для зупинки кровотечі. Однак це сумнівна порада при кульових пораненнях на війні.

А саме для зупинки кровотечі після кульового поранення у військових частинах росії рекомендують їх використовувати. Український інструктор із тактичної медицини Маша Назарова підкреслила – це не допоможе.

"Корисні" поради російським мобілізованим

Так, окупанти, здається, занадто буквально сприйняли поняття "тампонування рани" та передавали міфи про казкові можливості жіночих гігієнічних засобів.

Жінок, дівчат, матерів просіть прокладки, найдешевші прокладки й найдешевші тампони. При кульовому пораненні прямо туди введіть і все: тампон починає розбухати та придавлювати стінки. Мужики, я це ще з Чечні знаю, – авторитетно розповіла російська військова мобілізованим росіянам.

Що цікаво, жінка на відео стверджує, що армія росії не може забезпечити своїх військових. Немає нічого – ні "медицини", ні бронежилетів. Тож те, що не можуть купити в аптеках рекомендують роздобувати в автомобільних аптечках.

Тампони не спасуть при важкому поранені: відео

Чому тампони не спасуть

Пряме призначення гігієнічних тампонів – поглинання невеликої кількості крові без перекривання джерела кровотечі під час менструації. Їх можливості досить обмежені: більшість жінок втрачають менше ніж 80 мл крові під час менструації, а найбільш поглинаючими тампонами є "ультраабсорбуючі", які вбирають до 17 мл менструальної крові.

При кульовому же пораненні людина може втратити літри крові за хвилини.

Саме тому, щоб зупинити кровотечу після поранення потрібно використовувати техніку тампонування рани: її потрібно щільно заповнити бинтом. Якщо це зробити правильно, через фізичний тиск кровотеча зупиниться.

Жоден бинт не спрацює, якщо його "вкласти" в рану, як тампон. Треба притискати пальцями найбільше джерело кровотечі у рані й другою максимально щільно "пакувати" бинт у рану. Навчитись можна лише практикою на манекені. Гемостатичні бинти працюють краще за звичайні, – підкреслила Маша Назарова.

Для цього медику потрібні не тампони, а певні уміння та:

гемостатичний бинт;
спресована марля, зазвичай подібна до Kerlix, але компактніша. Однак є ризик, що надто тонка;
еластичні бинти, косинки, чиста тканина.

Источник: 24tv.ua