Здай дружину і сина: у росії поспішили видалити додаток "Мій донос" після резонансу

127

Зрозуміти логіку росіян завжди непросто, тим більше, коли ти українець. Чи то заради "хайпу", чи реально, але в країні терористів та загарбників створили спеціальний застосунок, аби сусід міг писати доноси на іншого сусіда.

Над назвою російські новатори теж сильно не роздумували: назвали "Мій донос". Головна мета застосунку – гарантувати анонімність людям, які хочуть поскаржитися на когось знайомого чи не дуже.

Така новина набула чималої популярності у соцмережах. Хто створив додаток – невідомо. Користувачі мережі кажуть, що до розробки додатку, наімовірніше, причетні російські спецслужби. Натомість проросійські ЗМІ категорично таку заяву відкидають і заявляють, що жодне російське фсб до додатку "Мій донос" ніякого відношення не має. Але водночас ніхто з російських журналістів не може назвати ім'я чи компанію, яка розробила програму.

І коли новина про додаток облетіла пів світу, сам застосунок міфічним чином зник. Станом на 5 квітня 2023 року скачати його вже не можна, а пошуковик в мережі його просто не бачить.

Те, що росіяни люблять доносити один на одного, вже ні для кого не є секретом. Роблять це систематично і скаржаться навіть на дітей. До прикладу, наприкінці березня жителька Москви написала донос – увага! – на 8-річну однокласницю своєї доньки. Про це пишуть навіть самі російські ЗМІ.

Приводом для заяви в поліцію став відеоролик школярки в соцмережі "Лайкі". У ньому 8-річна дівчинка зім'яла руками аркуш паперу з намальованим прапором росії і показала інший аркуш з намальованим прапором України. Такі дії дитини москвичка визнала проявом "русофобської позиції".

Ще один відомий донос в росії стався у лютому. Тоді машиніст поїзда, що прямував з Твері до Москви, побачив дорогою вивішений на паркані український прапор з написом "Ні війні". Доїхавши до найближчої станції, пильний машиніст негайно повідомив куди слід, а силовики вилучили прапор і завели на власника паркана кримінальну справу.

Пишуть доноси на росії навіть представники церкви. Так, минулого року священник московського патріархату в Іркутську написав донос на місцевого депутата за те, що той поставив у церкві свічку за перемогу України.

Источник: stopcor.org

Предыдущая статья«Война будет продолжаться, пока не освободят Крым». Пять прогнозов Михаила Подоляка для Крыма в 2023 году
Следующая статьяГлава МИД Чехии: Членство Украины в НАТО само по себе не решит ее проблем