Виробник iPhone Foxconn повідомляє про суттєве падіння доходів

15

Foxconn, найбільший у світі виробник електроніки за контрактом, у понеділок повідомив про різке падіння доходів у листопаді після того, як компанія боролася зі спалахом Covid і заворушеннями серед робітників на найбільшій у світі фабриці iPhone у Китаї.

Тайванська фірма, також відома як Hon Hai Precision Industry Co, сказав, що дохід минулого місяця склав 551,1 мільярда нових тайванських доларів ($14,7 мільярда), що на 29% менше, ніж у жовтні, і на 11% менше, ніж у листопаді 2021 року.

TELEMMGLPICT000317252978_trans_NvBQzQNjv4BqqVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwSX5rhseiWKOo9p9OQ-ymek.webp (42 KB)

У Foxconn заявили, що падіння відбулося через «виробництво, яке поступово переходить у непіковий сезон, і на частину поставок вплинула епідемія в Чженчжоу». Більше подробиць компанія не надала.

Чженчжоу, місто в Китаї, є домом для найбільшого у світі заводу по складанню iPhone, яким керує Foxconn.

Наприкінці жовтня завод у Чженчжоу постраждав від спалаху Covid , і Foxconn намагалася взяти його під контроль за допомогою таких заходів , як тестування та ізоляція інфікованих працівників, а також фактичне блокування заводу.

Багато робітників покинули фабрику незабаром після початку спалаху .

Минулого місяця співробітники посварилися з охороною на заводі в Чженчжоу, і деякі працівники звернулися до соціальних мереж, щоб висловити свої претензії через те, що, здавалося, було затримкою виплат бонусів . Пізніше Foxconn вибачилася за «технічну помилку», через яку виникли проблеми з оплатою праці працівників.

Щоб спонукати працівників повернутися на фабрику, минулого місяця Foxconn оголосила про серію бонусів .

Foxconn не згадувала рідкісні заворушення серед працівників у листопадовій звітності про доходи, але заявила, що спалах Covid знаходиться під контролем.

«Наразі загальну епідемічну ситуацію взято під контроль, листопад є найбільш ураженим періодом епідемії», — заявили в компанії.

«На додаток до перерозподілу виробничих потужностей різних заводів, ми також почали набирати нових співробітників і поступово рухаємось у напрямку відновлення виробничих потужностей до нормального рівня. Очікується, що прогноз на четвертий квартал буде приблизно відповідати ринковому консенсусу», – додали в ньому.

Тепер інвестори будуть стежити за будь-яким впливом на Apple, враховуючи його залежність від заводу в Чженьчжоу для глобального виробництва iPhone.

Аналітики Evercore ISI заявили, що проблеми у Foxconn можуть вплинути на виробництво від 5 мільйонів до 8 одиниць iPhone у грудневому кварталі, в основному це буде найефективніша лінійка смартфонів Apple.

Це може негативно вплинути на дохід Apple на 5-8 мільярдів доларів, додала консалтингова компанія.