Опинившись у найсильнішій з часів Володимира Леніна міжнародній ізоляції, російська влада здуває пилюку з рецептів більшовиків і готується перевести в режим планової економіки критичні галузі промисловості, пише Finanz.
"Квазиплан" стане частиною нової моделі заміщення імпорту, яку розробляє Мінпромторг, повідомляє РБК з посиланням на федерального чиновника і джерело, знайоме з ініціативою.
Новий механізм може бути запущений вже восени і охопить понад 2 тисячі різних товарів. Держава проведе консультації із споживачами, щоб з'ясувати, скільки продукції вони готові закуповувати. А потім під цей «плановий» обсяг визначить виробничі майданчики та прорахує державну участь – у вигляді держгарантій та пільг, які отримає промисловість.
Інакше в нинішніх умовах просто неможливо почати щось робити, пояснює джерело РБК. За його словами, в рамках нового «квазіплану» держава створить довгостроковий попит і вже розроблено «лінійки продукції», за якою будуть укладені контракти.
У плановий режим Мінпромторг має намір перевести принаймні чотири галузі, які залежать від імпорту і втратили західних постачальників.
Серед них — авіапром, від якого влада чекає практично повної заміни іноземних лайнерів до 2030 року і який обіцяє вивести на рівні виробництва, яких у країні не було з часів СРСР — не менше 100 машин на рік.
На «квазіплан» планують перевести суднобудування, яке втратило норвезькі двигуни для криголамів і німецьких компресорів для СПГ-танкерів, а також фармацевтичну промисловість, для якої власного обладнання в Росії практично не виробляється. Опитування ЦБ РФ, проведене в липні, показало, що виробники ліків найбільше страждають від імпортної блокади: 40% компаній не змогли знайти заміну закордонним постачанням.
Четвертий кандидат на планову економіку – виробництво обладнання, розповідає джерело РБК. При цьому в тотальному відродженні держплану влада необхідності не бачить, та це й неможливо, наголошує він: щоб економіка працювала, як у СРСР, усі засоби виробництва мають належати державі.
Источник: charter97.org