США готують санкції проти російської платіжної системи «Мир», — The Wall Street Journal

142

Сполучені Штати Америки готують санкції проти російської платіжної системи «Мир». Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на неназваних американських урядовців.

Так, під нові санкції можуть потрапити критично важливі для економіки країни РФ фінансові установи, зокрема Російське агентство страхування банківських вкладів і Національна система платіжних карток «Мир».

За словами співрозмовників видання, США підозрюють, що Москва використовує ці установи, щоб обходити санкції Заходу проти її банківської системи.

Крім того, під санкціями США можуть опинитися російські Національний кліринговий центр і Національний розрахунковий депозитарій.

Співрозмовники видання додають, що Білий дім також розглядає можливість відключення більшої кількості російських банків від глобальної системи обміну фінансовими повідомленнями SWIFT, розширення переліку товарів для експортного контролю та запровадження санкцій проти більшої кількості державних компаній.

Водночас джерела видання зауважують, що остаточне рішення про те, які організації та товари потраплять під санкції, ще не ухвалено. Однак воно враховуватиме ескалацію Владіміром Путіним агресії проти України, включно із оголошеною в РФ мобілізацією, погрозами застосування ядерної зброї та спробами анексувати частини української території.

Источник: sud.ua