Синоптик зізнався, чому прогноз погоди не завжди збувається

83

Справджуваність прогнозів не стовідсоткова. Синоптики роблять прогнози лише з певною мірою ймовірності.

Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич у коментарі PROгроші.

"Люди, які професійно займаються складанням прогнозів, не вміють керувати погодою, а значить нічого обіцяти не можуть", — заявив він.

Складний процес

За його словами, насправді сучасні прогнози погоди — це результат цілої низки процесів, які відбуваються почергово та умовно складаються з кількох етапів. Тому це досить складно.

Спочатку треба визначити стан атмосфери в певному регіоні. Потім за допомогою надскладних математичних рівнянь комп’ютер проводить розрахунки, проводиться ще кілька етапів аналізу і лише потім ви можете отримати прогноз на день, тиждень чи кілька днів.

Наскільки точні прогнози

Синоптик пояснив, що справджуваність сучасних прогнозів на наступну добу становить близько 98%, на 2-3 доби — 95-97%, а на наступний місяць близько 60-70%.

"Складність полягає у тому, що прогноз метеорологічних параметрів на наступний день чи тиждень буде залежати від величезної кількості факторів. Їх ми не можемо охопити повністю навіть з сучасними технологіями", — зазначив Кібальчич.

Він розповів, що процес складання прогнозу погоди або штормового попередження має дуже багато нюансів та вимагає великої бази знань від спеціаліста. Результати модельних розрахунків синоптики використовують як основу для складання остаточних, "офіційних" прогнозів погоди.

"Саме тому роль синоптиків вкрай важлива і необхідна, їх не замінять навіть найдосконаліші технології", — підсумував він.

Источник: society.novyny.live

Предыдущая статьяВ Минобороны Украины дали прогноз на дату возможного освобождения Крыма
Следующая статьяРоссийские террористы с начала агрессии убили 437 украинских детей, — Офис Генпрокурора