Що Україна та ЄС роблять для посилення кіберзахисту хмарних сервісів: деталі

14

Заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора в онлайн-режимі взяв участь у круглому столі в Бухаресті з питань сертифікації хмарної інфраструктури (EUCS – European Cybersecurity Certification Scheme for Cloud Services) та її впливу на посилення стійкості та кібербезпеки у країнах "Ініціативи трьох морів".

Деталі

Заступник голови Держспецзв’язку висловив вдячність присутнім глобальним провайдерам хмарних послуг за надану Україні допомогу та розміщення державних інформаційних систем у хмарних середовищах. Це дало нам змогу забезпечити стійкість інфраструктури й безперервність надання послуг громадянам та бізнесу після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Учасники також обговорили важливість встановлення єдиних вимог до хмарних провайдерів.

…Україна націлена на плідну співпрацю з Європейським агентством з мережевої та інформаційної безпеки (ENISA). Ми вже наблизили наше регулювання у цій сфері до стандартів ЄС і працюємо над подальшою адаптацією нашого законодавства до європейського, – зазначив Віктор Жора.

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку) є центральним органом виконавчої влади, що формує та реалізує державну політику при наданні хмарних послуг, розвиток яких в Україні є одним із пріоритетних напрямків діяльності Служби. Також Держспецзвʼязку формує вимоги до кіберзахисту обʼєктів критичної інформаційної інфраструктури

Нагадаємо, 6 вересня 2023 року Україна стала асоційованою державою-учасницею "Ініціативи трьох морів", яка об’єднує 12 країн: Австрію, Болгарію, Хорватію, Чехію, Естонію, Литву, Латвію, Польщу, Румунію, Словаччину, Словенію та Угорщину.

Источник: meta.ua