Fox News: китайський режим загрожує світовій безпеці

35

Надзвичайні протести в Китаї, найбільш значущі після демонстрацій на площі Тяньаньмень 1989 року, загрожують правлінню Комуністичної партії Китаю.

Ризикуючи тортурами, тривалими термінами ув’язнення та ще гіршим, китайський народ виходить на протести проти тоталітарного режиму.

Очікується, що правитель Сі Цзіньпін сколихне світ, намагаючись відвернути 1,4 мільярда китайців від своєї катастрофічної політики щодо COVID та іншої політики вдома.

Як наслідок, найбільш густонаселена держава світу рідко коли була такою нестабільною та небезпечнішою. На жаль, адміністрація Байдена не готова впоратися з найбільшим викликом для Америки та інших вільних суспільств цього століття.

У цей момент країни поблизу Китаю стикаються з безпрецедентною небезпекою. Сусідня Японія особливо стурбована.

Ось чому Союз консерваторів США пишається тим, що спільно з Союзом консерваторів Японії проводить п’ятий щорічний CPAC Японії. CPAC Japan об’єднав погляди національної безпеки Європи, Латинської Америки, Азії та Сполучених Штатів. Учасників об’єднує рішучість захищати свої суспільства від войовничих держав.

Джо Байден, який брав участь у президентській кампанії, критикував успішну зовнішню політику президента Трампа.

На посаді Байден керував однією зовнішньополітичною катастрофою за одною. Наприклад, виведення військ з Афганістану минулого року безпосередньо призвело до однієї з найбільших невдач стримування в історії Америки, а саме до лютневого вторгнення росії в Україну.

Крім того, росія і Китай формують нову вісь, яка невпинно бере на себе післявоєнну міжнародну систему. Наприклад, Пекін явно дав зелене світло вторгненню в Україну, коли менш ніж за три тижні до військових дій уклав з москвою угоду про «безмежне» партнерство.

Відтоді Китай підтримував російські військові зусилля по всіх напрямках. Світ ніколи не був у такій небезпеці. Слабкість Байдена призвела до цієї катастрофічної ситуації.

Зараз партнери Америки ставлять під сумнів спроможність і довіру до Сполучених Штатів як союзника, і нездатність зберегти довіру не могла статися в гірший час. На даний момент путін розміщує свою ядерну зброю для можливого використання в Східній Європі.

Китай, його близький прихильник, водночас виступав із застереженнями щодо ядерної зброї, зокрема Японії та Австралії.

Північна Корея цього року вперше пригрозила першою застосувати свій ядерний арсенал. Що ще гірше, китайський режим погрожує Тайваню, Індії, Філіппінам і Південній Кореї, а також Японії. Так, Сі Цзіньпін рухається проти всіх цих сусідів одночасно.

Сі Цзіньпін розкрив темне бачення світу під час свого виступу на відкритті 20-го національного конгресу Комуністичної партії в середині минулого місяця.

Під час «Звіту про роботу», як офіційно називається виступ, китайський диктатор заявив, що історія вимагала від Китайської Народної Республіки анексії Тайваню.

Таким чином, режим Китаю зараз особливо агресивний, що видно з його нападів на демократію загалом і демократію Америки зокрема. Багато в чому завдяки Китаю 2022 рік став 15-м роком поспіль падіння глобальної свободи згідно з рейтингами Freedom House.

Майбутнє не виглядає яскравим для тих, хто наполягає на свободі. Противники всюди користуються ситуацією.

Деякі аналітики порівнюють цей час із 1937 роком, коли світ був напередодні знаменних подій. В особливій небезпеці тоді були Європа та Америка. Війна роздирала Східну Азію. Проте в 1937 році все ще була надія, що найгіршого можна уникнути, що великі армії та флоти не будуть стикатися по всьому світу.

Тайвань відіграє вирішальну роль у безпеці Японії, «наріжного» союзника Америки. Зрештою, дві острівні держави утворюють єдиний архіпелаг, а Тайваньсько-Японський архіпелаг утворює північну та центральну частини багатовікового західного оборонного периметру Америки.

Незважаючи на підвищений ризик, Байден як своєю політикою, так і нехтуванням послаблює сухопутні, морські, повітряні та космічні сили Америки, про що свідчить Індекс військової сили США Heritage Foundation за 2023 рік.

«Згідно з нинішньою позицією, армія США піддається зростаючому ризику нездатності задовольнити вимоги щодо захисту життєво важливих національних інтересів Америки», – підсумовується у звіті.

Страшне падіння сили відбувається в той час, коли Китай ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати його більше не стримують. Як ми тепер знаємо, найгірше сталося.

Насправді те, що сталося, було набагато гіршим, ніж будь-хто в той час міг собі уявити. Войовничі держави скоро об’єднаються і атакуватимуть цивілізацію.

У наш час ми так само сподіваємося, що зможемо уникнути одночасних конфліктів на обох кінцях євразійського масиву. Щоб зберегти мир, вільний світ повинен відновити захист і відновити стримування. Тому Японія та Сполучені Штати з друзями та партнерами повинні протистояти разом цим викликам і бути готовими до всього.

За матеріалами: Foxnews