«Єдиним можливим варіантом звільнення Криму є силовий метод», – Сергій Ковальський

11
Представник КРУК Сергій Ковальський. Фото: АрміяInform

Представник Крайової Ради Українців Криму, а також співкоординатор громадського руху «Євромайдан-Крим» (2013–2014 рр.) Сергій Ковальський переконаний, що від самого початку окупації Кримського півострову Росія вже була загрозою не тільки для Криму, а й для усієї України і не тільки. Такий меседж він несе в інтерв’ю АрміяInform, підготованого з нагоди Дня кримського спротиву.

Дипломатичний шлях – не вихід

Представник КРУК пояснив, що будь-які переговори з агресором, будь-яке умиротворення його – нічого не варті: «Зрозуміти це ми повинні були ще тоді, коли був окупований Крим і, по суті, міжнародне право було розтоптано. Бо Росія так сприймає весь світ, для них ми якісь неадеквати, що граються в демократію. А вони – це вища сила».

Наразі відносини з країною-агресоркою він порівнює з розмовою з хижаком, який хоче нас з’їсти, а ми кажемо: «Слухай, давай не зараз, а може, на вечерю, може, на наступний ранок».

Ефективність силового методу

Пан Ковальський каже, що у них щодо Криму давно є усвідомлення: єдиним можливим варіантом звільнення півострову є силовий метод. «Для того, щоб до Криму повернулася Україна, повинен зайти український солдат і вивісити Державний Прапор. Поки немає силової складової, поки немає Збройних Сил України в Криму, про жодну Україну в Криму казати ми не можемо», – акцентується.

Під час інтерв’ю також постало питання успішності атак Сил України на росіян у Криму. На думку Сергія Ковальського, є два аспекти: «Безумовно, ми радіємо будь-яким діям, які наближають нашу Батьківщину додому…Але ми повинні бути свідомі, що москалі використовують це проти нас. Вони популяризують серед населення думки, що ми усіх їх знищимо, оскільки вони «зрадники».

Кроки після деокупації

Заглядаючи у майбутнє та розмовляючи про бажану деокупацію, пан Ковальський наголошує: «Все буде впиратися в конкретні дії конкретних людей, які займатимуться там реінтеграцією. Якщо вони не будуть підготовлені, то ми матимемо величезні виклики та колосальні проблеми з місцевим населенням, яке одразу буде порівнювати повернення України… з окупацією росіян».

Запис «Єдиним можливим варіантом звільнення Криму є силовий метод», – Сергій Ковальський спершу з'явиться на Голос Криму.