У Зеленського засудили демонтаж українського православного храму у Євпаторії

16

Представництво президента України в АР Крим засуджує абсолютно незаконні дії так званих «правоохоронних органів» щодо демонтажу 21 липня в Євпаторії Хрестовоздвиженського храму Православної Церкви України. За повідомленням, з храму вже зняли купол та розібрали верхню частину церкви.

За наявною інформацією, російським силовикам активно допомагає місцевий мешканець Андрій Скряпін – комендант гуртожитку по вулиці Інтернаціональна на території якого і розташована церква.

«Боротьба парафії в ім’я Пречистого образа Божої Матері «Неопалима Купина» м. Євпаторія та Управління Кримської Єпархії ПЦУ за храм триває ще від початку окупації півострова. Раніше стало відомо, що окупаційна адміністрація звернулась до «суду» про дозвіл на знесення храму», – вказали у відомстві.

Російський адміністративний, судовий та силовий тиск на Кримську єпархію Православної церкви України з метою припинення її діяльності та витіснення за межі півострова розпочалися відразу після окупації та протягом 10 років набирали обертів. Наслідком такого тиску стало різке зменшення парафій та священників: до початку окупації в Криму налічувалось 49 релігійних громад (парафії, місії, братства, монастир), а до початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну їх залишилось уже лише сім.

У Представництві нагадали, що у травні 2023 року після системного адміністративного тиску відбулося остаточне захоплення окупантами Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги у Сімферополі. А 8 квітня 2024 року за рішенням окупаційної адміністрації було демонтовано купол цього собору, який був центральною святинею ПЦУ в Криму.

Представництво наголошує, що знищення Православної Церкви України в Криму, штучне витіснення священників за межі півострова та послідовні переслідування громадян України на території окупованого півострова за релігійними та етнічними ознаками є порушенням норм міжнародного права. Це включає:

  • Порушення Женевської конвенції (IV) про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє насильницьке переміщення, депортацію або переселення цивільного населення окупованої території;
  • Порушення Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, який гарантує свободу думки, совісті та релігії;
  • Порушення Європейської конвенції з прав людини, зокрема статті 9, яка захищає свободу думки, совісті та релігії.

У рішенні від 25 червня 2024 року у справі «Україна проти Росії (щодо Криму)» Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) вказав на численні порушення прав людини, зокрема права на свободу релігії. Зокрема, у контексті релігії, ЄСПЛ зауважив наступне:

  • Обмеження релігійної діяльності: Суд відзначив, що окупаційна адміністрація обмежувала релігійну діяльність і дискримінувала релігійні меншини. Зокрема, православну громаду, яка належить до Православної Церкви України, а також інших релігійних спільнот, що не підпорядковуються Російській православній церкві;
  • Переслідування релігійних лідерів: ЄСПЛ наголосив на переслідуванні релігійних лідерів, включаючи затримання, допити, погрози і залякування. Це стосувалося як представників Православної Церкви України, так і інших релігійних організацій;
  • Захоплення релігійних об’єктів: Суд відзначив випадки захоплення релігійних об’єктів і приміщень, які належали Православній Церкві України, зокрема соборів і храмів;
  • Дискримінація за релігійною ознакою: Суд визнав факти дискримінації за релігійною ознакою, що порушує статтю 9 Європейської конвенції з прав людини, яка гарантує свободу думки, совісті та релігії.

У відомстві закликали міжнародне товариство й світову релігійну спільноту засудити злочинні переслідування в окупованому Криму Православної Церкви України та протиправне знищення її храмів та відреагувати на чергові порушення тих же прав, щодо яких вже є рішення ЄСПЛ у справі «Україна проти Росії (щодо Криму)».

Читайте за темою: В Євпаторії окупанти розпочали демонтаж українського храму

Запис У Зеленського засудили демонтаж українського православного храму у Євпаторії спершу з'явиться на Голос Криму.

Предыдущая статьяСМИ рассказали, как Байден принял решение снять свою кандидатуру с президентских выборов
Следующая статьяВ Кабмине прокомментировали «мирный план» Джонсона: Действует в интересах Украины