В окупованому Севастополі налагоджено виробництво п’яти видів нанопорошків з металічної вторинної сировини, які можна використовувати для покращення вихідних якостей будівельних сумішей, бетону, цементу, кераміки тощо, залежно від застосування.
Про це російській інформаційній агенції ТАСС заявив «директор центру колективного користування “Перспективні технології та матеріали” Севастопольського державного університету» Владімір Ґавріш. За його словами, перші нанопорошки, що дозволяють розщеплювати смог і знезаражувати приміщення, було вироблено в «університеті» у 2020 році: наразі їхнє виробництво налагоджене та запущене, і «установа» перебуває в активному пошуку замовників. Зазначається, що загальний обсяг виробництва нанопорошків становить до 100 кг на місяць.
Як стверджує Ґавріш, нові композиційні матеріали з застосуванням дрібнодисперсних порошків вольфраму, карбіду вольфраму, карбіду титану та оксиду вольфраму допоможуть замінити низку критично важливих матеріалів, що імпортуються з-за кордону, передусім композиційних і радіозахисних матеріалів.
Зокрема, додавання вольфраму в мінімальній кількості (до 5%) збільшує механічні та теплофізичні властивості поліетилену в 1,2 рази.
Використання композитного матеріалу на основі матриці з поліуретану з додаванням нанопорошків за інших рівних умов може розглядатися для використання у дозиметрії або космічній технології для полегшення ваги різних конструкційних виробів. Наномодифікований бетон поглинає менше вологи і стає вдвічі міцнішим.
#нам_пишуть
Запис У Севастополі повідомили про налагодження виробництва нанопорошків спершу з'явиться на Голос Криму.