У Севастополі освятили «нове місце хрещення князя Володимира»

2

18 січня у навечір’я Хрещення Господнього, яке Російська православна церква (РПЦ) відзначає за юліанським календарем 19 січня, у Володимирському соборі на території заповідника «Херсонес Таврійський» відбулася божественна літургія та освячення води в купелі нижнього храму. Після цього близько двох сотень вірян РПЦ пройшли хресною ходою на територію хори античного городища, протизаконно забудовану спорудами «музейно-храмового комплексу «Новий Херсонес», де клірики РПЦ освятили «давню річку Героон, у якій, за переданням, охрестився князь Володимир».

Нещодавно «Голос Криму» нагадував, що у 2021 році злочинне спорудження «Нового Херсонесу» будівельною компанією Міністерства оборони РФ за дорученням російського диктатора Владіміра Путіна супроводжувалося не лише варварськими «археологічними розкопками» в промислових масштабах, а й регулярним затопленням місць їхнього проведення підземними водами, що завдавали додаткової шкоди пам’ятці світової культурної спадщини.

З часом російські військові будівничі вивели на поверхню водний потік на довжину 75 метрів, для якої ідеолог «Нового Херсонесу», «митрополит Сімферопольський і Кримський» Тіхон (Ґєорґій Шевкунов) запропонував недоречну назву «Героон» – за аналогією з найменуванням виявленого під час розкопок античного мавзолею невідомої видатної особи. На початку 2025 року Тіхон назвав цю річку «спільною хрещальною купіллю всієї Русі, всієї Росії».

Водний потік, навзваний окупантами “річка Героон”. Черга з бажаючих набрати води та покупатися. Скріншот з відео

Разом з тим російські пропагандисти та підконтрольні їм «інституції» переконують мешканців окупованого Криму не тільки в тому, що техногенна «річка» на хорі Херсонеса не лише багато століть тому підтримувала життя в старовинному місті і згодом пішла під землю, через що воно нібито й занепало, а й у тому, що саме в цій річці у 988 році буцімто приймав хрещення київський князь Володимир під час свого походу на Херсонес, і згодом приніс християнство на Русь у якості державної релігії.

Втім, серед істориків вже понад століття досягнуто консенсусу щодо того, що Володимир охрестився ще до походу на Херсонес, у Києві або Василькові, а сам похід був суто політичним заходом і не мав жодного стосунку до духовних пошуків.

Вносячи корективи до міфу про охрещення князя Володимира в Херсонесі, російська релігійна та державна пропаганда демонструє дивовижну непослідовність. Ще донедавна «місцем охрещення Володимира» РПЦ називала купіль у так званій Уваровській базиліці, виявленій в середині ХІХ століття під час розкопок у Херсонесі.

Влітку 1997 року з ініціативи Севастопольського благочиння УПЦ МП за підтримки командування Чорноморського флоту РФ над цією купіллю було встановлено металеву ротонду в якості пам’ятного знаку до проведення міжнародної конференції з нагоди 2000-річчя Різдва Христового.В січні 2025 року «адміністрація музею-заповідника “Херсонес Таврійський”» анонсувала демонтаж цієї ротонди.

Цього року після освячення «нового місця охрещення князя Володимира» севастопольські віряни РПЦ не лише занурювалися у води «річки Героон», яку російські пропагандисти наразі називають «головним місцем православної віри», а й пили з неї воду за допомогою спеціально встановлених на березі кранів та набирали цю воду в пляшки, не надто цікавлячись її хімічним складом та властивостями. Як «адміністрація “Нового Херсонесу”», так і представники РПЦ запевнили, що воду в штучцій річці «додатково очистили до свята». За словами настоятеля «Свято-Володимирського монастиря» РПЦ на території Херсонеса Таврійського Анастасія (Владіміра Байкова), «ця вода має особливі властивості – на ній спочиває сила та благодать Божа, вона не псується й освячує людину, що споживає її».

Аналогічні переконання в «цілющості» техногенної річки, разом із пропагандистськими тезами про її «історичність», висловлювали на камеру учасники святкування.

Наступного дня, 19 січня, севастопольські клірики РПЦ провели освячення води в Карантинній бухті. Разом з тим в окупованому місті тривали роботи з подолання наслідків викидів мазуту на берег, що продовжується внаслідок трощі двох російських танкерів у районі Керченської протоки, яка сталася 15 грудня 2024 року.

#нам_пишуть

Запис У Севастополі освятили «нове місце хрещення князя Володимира» спершу з'явиться на Голос Криму.

Предыдущая статьяСправу політв’язня Ананьєва передали до суду в Ростові
Следующая статьяМелания Трамп выпустила мемкоин $MELANIA, обрушив криптовалюту мужа на 40%