У Севастополі обвинувачують «техногенний вплив» у руйнуванні узбережжя

4

Окупаційний «уряд» Севастополя назвав техногенний вплив новим суттєвим фактором, що впливає на обвал високих берегів на морському узбережжі, які переважно становлять собою кам’янисті або земляні урвища, які на деяких ділянках підходять впритул до приватних будинків.

Також під переважною частиною схилів є пляжі, здебільшого «неофіційні»; неодноразово обвали призводили до пошкодження майна та травмування людей, у тому числі відпочивальників на пляжах.

«Основними причинами, що призводять до активізації природних екзогенних геологічних процесів, є метеорологічні особливості року, ерозійний вплив поверхневих вод, а також штормова активність Чорного моря. Останнім часом значним фактором, який впливає на поширення, розвиток і активізацію цих процесів, стає техногенний. Діяльність людини – вирубування лісу, знищення рослинного покриву, підрізання та розорювання схилів, штучне зволоження – сприяє активізації процесів зсуву ґрунту», – йдеться у відповіді севастопольського «уряду» на запит російської інформаційної агенції ТАСС.

За даними, які у 2022 році наводив «Севприроднагляд», відступання берега відбувається з різною швидкістю на різних ділянках: на деяких вона становить до 4–5 м на рік. Було проведено обстеження берегової смуги та складено прогноз на найближчі 70 років. В «управлінні» відзначали, що на комплексні берегоукріплювальні роботи вже тоді було потрібно понад 20 мільярдів рублів (майже 8 млрд гривень).

У севастопольському «уряді» заявляють, що наразі ведеться моніторинг схилів, на яких відбувається зсув ґрунту. За наявними даними, у частині геологічних процесів територія Севастополя піддається впливу зсувів ґрунту, селів, обвалів, осипань, просадки лесових порід, карстовим процесам, ерозії та каменепадам. При цьому робити прогнози щодо активізації обвалів можна лише з урахуванням погодних факторів, які швидко змінюються, – кількості річних опадів та середніх температур. Проте значний ефект опадів відзначається лише за значного перевищення середньої норми.

На 10 пунктах регіональної спостережної мережі відбувається 40 спостережень на рік. Також проводяться оперативні інженерно-геологічні обстеження за зверненнями місцевих мешканців або «органів місцевої та регіональної влади».

Крім цього, ще 40 чергових обстежень здійснюються на 10 пунктах, що входять до російської державної мережі спостережень за небезпечними екзогенними геологічними процесами у рамках повноважень, переданих з федерального рівня. Точки спостереження розташовані у всіх районах окупованого міста.

«Під час проведення робіт виявляються й аналізуються особливості розвитку небезпечних процесів, їхній вплив на населені пункти та господарські об’єкти, здійснюється оцінювання регіональної активності небезпечних процесів. При виявленні небезпечних та катастрофічних проявів екзогенних геологічних процесів територіальні служби державного моніторингу стану надр проводять оперативне інженерно-геологічне обстеження, за результатами якого складається висновок та рекомендації щодо ліквідації причин його виникнення», – йдеться у повідомленні севастопольського «уряду».

При цьому зазначається, що у 2025–2027 рр. на забезпечення спостереження за всіма пунктами надаватиметься понад 4 мільйони рублів (майже 1,6 млн гривень) щорічно.

#нам_пишуть

Запис У Севастополі обвинувачують «техногенний вплив» у руйнуванні узбережжя спершу з'явиться на Голос Криму.

Предыдущая статьяУ кримській «владі» називають Білорусь «найбільшим зовнішнім партнером»
Следующая статьяReuters: Самолет с Асадом, вероятно, разбился