В окупованій Керчі підприємство «Боспорекосервіс» розпочало утилізацію зібраного з чорноморського узбережжя піску, забрудненого нафтопродуктами: на першому етапі робіт підготовано 60 тонн мазуту, відокремленого від піску та готового до переробки.
За словами директора підприємства Дмітрія Щєрбака, замість традиційного й високовартісного спалювання буде застосовано біологічний метод переробки, який полягає у створенні спеціальних умов для розмноження та життєдіяльності аеробних бактерій, що перероблятимуть нафтопродукти. Для цього пісок, попередньо очищений від сміття, змішується з органічними речовинами та спеціальними біопрепаратами, найбільш ефективний з яких визначається. Процес розкладу потребує температури понад +15°C та постійного перемішування маси. По суті, в цьому випадку планується випробувати технологію біоремедіації ґрунту, яка застосовується в сільському господарстві для компостування.
Разом з тим Дмітрій Щєрбак повідомив, що його підприємство опрацьовує понад 300 тонн забрудненого піску, і збільшення об’ємів прогнозується з потеплінням; наявний полігон у місті Щолкіному Керченського району розрахований на переробку до 16 тис. тонн відходів. На думку Щєрбака, метод, що застосовується, дозволить отримати добриво, яке після відповідної сертифікації буде використовуватися в сільському господарстві або для цілей рекультивації. Однак процес переробки займе від 3 місяців до 2 років.
В «МНС РФ по республіці Крим» заявили про спільне з «науковцями Кримського федерального університету» випробування нового дешевого способу термінової боротьби з невеликими плямами мазуту під час обстеження узбережжя в Євпаторійському районі. За словами кримського «заступника міністра надзвичайних ситуацій» Максіма Ґрамотного, йдеться про застосування пилу з деревного вугілля, що зв’язує рідкий мазут у густу субстанцію; при цьому нафтопродукти прибираються з водної поверхні сіткою.
У Керчі дрібні фракції мазуту з поверхні води збиратимуть за допомогою катерів сітками розміром 2х30 м, облаштованими противагами з одного боку та поплавком з іншого. Раніше аналогічний спосіб почали застосовувати в Севастополі, де рятувальна служба за дорученням «губернатора» закупила близько 700 м сіток.
Окупаційний «губернатор» Севастополя Михаіл Развожаєв повідомив що в місті перероблений і очищений від мазуту ґрунт планується використовувати в якості вторинної сировини при будівництві доріг. За його словами, зібраний раніше на пляжах ґрунт «спеціалізована організація» вивезла на «спеціальні майданчики, обладнані для зберігання», після чого буде здійснено його переробку.
В окупаційній «державній раді республіки Крим» кілька «депутатів» увійшли до «координаційної групи», яка буде моніторити водні поверхні та прибережні території з метою виявлення нафтопродуктів, а також сприяти максимально швидкому усуненню виявлених забруднень.
Окупований Крим продовжує потерпати від наслідків трощі двох російських танкерів з нафтою в Керченській протоці в середині грудня 2024 року: на узбережжі періодично фіксуються нові викиди мазуту.
#нам_пишуть
Запис У Криму шукають нові способи боротьби з мазутом спершу з'явиться на Голос Криму.