У Києві 9 липня відбулася презентація книги засудженого РФ громадянського журналіста з Криму Османа Аріфмеметова «Моя депортація. Репортажі кримського журналіста, написані в СІЗО», повідомляє кореспондент Крим.Реалії.
Презентація відбулася 9 липня у книжковому магазині «Сенс».

Під час заходу виступили:
- Олександра Єфименко – українська журналістка, з 2017 до 2021 року працювала в Криму, займалася темою порушень прав людини.
- Марія Горбач – літературна редакторка і перекладачка, журналістка і просвітителька.
- Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA.
- Радек Пех – Надзвичайний і Повноважний посол Чеської Республіки в Україні.

Про те, що ця книга вийшла друком, повідомила наприкінці травня голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.
«Книжка складається з репортажів, написаних кримськотатарським громадянським журналістом у різних слідчих ізоляторах і тюрмах — від Сімферополя до Мінусинська. У них автор детально описує реалії життя в тюремних камерах, знущання з ув’язнених та фальсифікації в російській судовій системі. Попри жорстокі умови, Осман зберігає віру, здоровий глузд і тонку іронію, а його нотатки сповнені надії та готовності до нової боротьби за долю свого народу», – написала Печончик на своїй фейсбук-сторінці.
У березні 2019 року російські силовики провели у Криму обшуки у будинках кримськотатарських активістів, зокрема представників громадського об'єднання «Кримська солідарність». Загалом було затримано 24 особи, серед них – громадянські журналісти Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Ремзі Бекіров. 27 та 28 березня 2019 року російський суд у Сімферополі заарештував усіх затриманих.
Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.
24 листопада 2022 року Південний окружний військовий суд визнав кримськотатарських активістів, серед яких був Аріфмеметов, винними у терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та самого Аріфмеметова – до 14 років. 4 роки терміну політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще 1 рік їх буде обмежено у свободі пересування. Підсудні винними себе не визнали і вважають своє переслідування політичним.
«КримSOS» опублікувала список кримських журналістів, які з 2014 року зазнають переслідувань з боку РФ