Те, що відбувається з дітьми в окупації, повинно бути визано на міжнародному рівні серйозним порушенням, – Марія Суляліна

9
Статистичні дані щодо кількості дітей на ТОТ Крим загалом та кількості учнів. Фото: ЦГП «Альменда»

26 лютого, у День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, голова ЦГП «Альменда» Марія Суляліна виступила у Брюсселі на заході «10 років спротиву. Порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права в тимчасово окупованому Криму».

У своєму виступі пані Марія наголосила, що відтоді, як АР Крим було окуповано, він перетворився на в’язницю просто неба. Наразі це десять років індоктринації та мілітаризації цілого покоління українських дітей та неприховані дії РФ з формування мобілізаційного резерву з них. Неприховані, проте досі недостатньо помічені міжнародним ком’юніті.

«Те, що відбувається з дітьми в окупації, не повинно залишатися в тіні – це має бути названо та визнано на міжнародному рівні серйозним порушенням. Також важливо підтримувати міжнародний тиск і накладати нові санкції на тих, хто відповідальний за мілітаризацію та індоктринацію дітей», – наголосила Марія Суляліна.

Динаміка росту мілітаризації та індоктринації через роботу молодіжних рухів на ТОТ АР Крим. Фото: ЦГП «Альменда»

Промова Марії фокусувалась на презентації статистичних даних стану з освітою на ТОТ АР Крим та м. Севастополь, яку ЦГП «Альменда» підготував для того, щоб наочно показати в цифрах, якими темпами реалізовується російська молодіжна політика.

Таким чином кількість дітей, що навчаються на півострові (а це 398 319 учнів у Криму та 105 646 у Севастополі) демонструє масштаб впливу Росії. Це те число осіб, які потенційно можуть стати мобілізаційним резервом РФ у війні проти України.

А динаміка росту відділень та учасників молодіжних рухів («Двіжєніє Пєрвих» або «Юнармія», яка станом на 2023 рік налічує 11 243 та 14 500 «вихованців» у Криму та Севастополі відповідно) демонструє дієвість альтернативних методів знищення української ідентичності.

Запис Те, що відбувається з дітьми в окупації, повинно бути визано на міжнародному рівні серйозним порушенням, – Марія Суляліна спершу з'явиться на Голос Криму.