У вівторок, 1 жовтня, в Росії та на тимчасово окупованих територіях починається осінній призов. До лав своєї армії у РФ планують залучити щонайменше 133 тисячі строковиків.
У Криму це буде 20 примусова кампанія, залучити під час неї можуть щонайменше три тисячі людей, повідомили виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко та голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
Російське Міністерство оборони заявило, що не планує залучати призовників до так званої СВО. Проте вірити цьому не можна, зазначив Павліченко.
«Куди вони будуть скеровувати тих, кого призвуть, наразі невідомо. Але жодних правил вони не дотримуватимуться. А для громадськості намагатимуться «намалювати» найбільш прийнятну «картину» про те, що це буде винятково тренування, щоби новобранці пройшли військове навчання. І на війну їх не кинуть. Росія це приховає так само як приховує від своїх громадян кількість втрат, які вона зазнає в цій війні», — пояснив він.
Правозахисники кажуть, що в Росії діє кримінальна стаття за ухилення від призову. Якщо людина ухиляється, за це їй може загрожувати до двох років позбавлення волі або штраф. Проте навіть після того, як людина відбула покарання, вона все одно не звільняється від призову.
«Щоб не потрапити під призов, люди змінюють місце проживання, або намагаються залишити Крим. Раніше дійсно можна було пробувати через суд, через ті інструменти, які існували в межах так званого російського законодавства, чи уникати служби за релігійним переконанням, але це було дуже рідко. Зараз, навіть якщо людина намагається заявити, що її релігійні переконання не дозволяють їй служити, все одно її призивають», — пояснила Скрипник.
За її словами, Росія використовує молодь на окупованих територіях як мобілізаційний резерв.
«З наших дітей на окупованих територіях, зокрема, в Криму, росіяни створюють резерв. Тобто дітям, яким буде 18 років, їх відправлять на війну, як строковиків. Йдеться про дітей, які були 10 років в окупації й зараз уникнути призову для них майже неможливо, бо вони насправді заручники. Залишити Крим вони не можуть, бо їх не випустять. І не виключено, що їх не відправлять у зону бойових дій. Якщо Росія захоче масово залучити призовників, вона це зробить. І жодні конвенції її не зупинять», — вказала вона.
Джерело: Суспільне Крим
Запис Скільки людей планують призвати окупанти у Криму спершу з'явиться на Голос Криму.