Росія внесла незаконно переміщених українських дітей до своєї бази для усиновлення

13

Сотні дітей, яких вивезли з окупованих територій України до Росії, опинилися у сирітській системі РФ. Як пише видання «Важливі історії», про долю вивезених українських дітей російська влада більше не звітує.

За інформацією згаданого медіа, у банку даних Всеросійської єдиної бази сиріт перші анкети українських дітей з’явилися на початку жовтня 2022 року (263 анкети). Ще 14 анкет з’явилися у 2023 році.

Повідомляється, що вивезених з України дітей розмістили в установах щонайменше у 15 регіонах Росії. Найбільше анкет журналісти знайшли в Орловській (38 дітей), Нижньогородській (28) та Ростовській (27) областях.

У більшості вивчених журналістами анкет зазначено, що дітей можна усиновити, хоча уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова неодноразово це заперечувала.

З аналізу анкет також випливає, що 90% дітей старших 10 років лишаються в інтернатах. В установах також застрягають великі сімейні групи (від трьох і більше братів/сестер), а також діти, які підтримують зв’язок із родичами на окупованих територіях.

Запис Росія внесла незаконно переміщених українських дітей до своєї бази для усиновлення спершу з'явиться на Голос Криму.