Правозахисники закликали Верховну Раду України ухвалити законопроєкт про утворення військових адміністрацій після деокупації Криму. Відповідну заяву оприлюднивЦентр прав людини ZMINA.
Як нагадали правозахисники, після окупації Криму органи державної влади України на півострові припинили свою діяльність, тому завдання їхнього відновлення після деокупації півострова стало поштовхом до розробки механізмів перезапуску системи управління на території АР Крим та Севастополя.
«Ми, представники Коаліції організацій, що опікуються питанням захисту прав постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, підтримуємо ухвалення законопроєкту № 11064. Вважаємо, що ухвалення цього законопроєкту стане важливим кроком на шляху до відновлення територіальної цілісності України та забезпечення прав і свобод громадян на деокупованій території Кримського півострова», – йдеться в спільній заяві.
Нагадаємо, 2 вересня, на засіданні Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримано проєкт Закону “Про внесення змін до Закону України “Про правовий режим воєнного стану” щодо особливостей відновлення публічної влади в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі” (№11064) від 04 березня 2024 року.
Осінню 2022 року КРУК – Крайова Рада Українців Криму під час урочистих заходів з відкриття пам’ятника на могилі консула УНР в Криму Павла Горянського звернулася до Президента України щодо необхідності створення військово-цивільної адміністрації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.
«Крим – це єдиний регіон без військової адміністрації до цього часу. Необхідно створити військову адміністрацію!», – зазначив в інтерв`ю редакції газети «Кримська світлиця» співкоординатор громадського руху «Євромайдан-Крим» (2013-2014рр.), представник КРУК – Крайової Ради Українців Криму Сергій Ковальський.
Текст ЗАЯВИ КРУК – Крайова Рада Українців Криму
Запис Правозахисники закликають Раду ухвалити закон про створення військових адміністрацій у Криму спершу з'явиться на Голос Криму.