Чому можна забути про безпековий простір у Чорноморському регіоні, допоки Крим не повернеться до України, в ефірі «Голос Криму» говорили військовий експерт Владислав Селезньов та кандидат політичних наук, автор наукових та аналітичних статей з питань внутрішньої і зовнішньої політики та міжнародних політичних процесів в українських і закордонних виданнях Олексій Буряченко.
За його словами, «руський мир» прямо пов’язаний з імперськими амбіціями Кремля.
«Це ідеологічна концепція, конструкція імперського плану Путіна. При чому, багато науковців використовують цю термінологію, але цей термін до кінця не є визначеним. І це зроблено зумисно, щоб Путін та його поплічники могли під цю розмиту ідеологічну рамку наповнювати те, що їм буде необхідно для оновлення зони геополітичного впливу РФ після розвалу Радянського Союзу», − пояснив він.
Буряченко додав, що Крим став відображати «вітрину руського миру» через низку факторів.
«Тому що Крим − це дуже гарно. До анексії Криму РФ готувалася давно. Те, що відбулося, «вєжлівиє люді», це верхівка айсберга. Цих людей провела туди влада Криму, правоохоронці Криму, які перейшли на бік агресора, на бік ворога. Прокуратури − майже 100% склад, СБУ − майже 100% склад, міліція, судді також перейшли. Це ж не філософія, це конкретні речі, які можна виміряти. А відбулося це через багаторічну політику, в тому числі зрадницьку політику наших політиків, які визначали прийняття рішень. Я розумію, там є нюанси, не можна всіх під одну гребінку. Вплив РФ на молоду Україну був у 90-ті роки досить суттєвим. Можна підняти мемуари депутатів першого скликання, як відбулося присвоєння статусу автономії Криму. Це була основна вимога РФ», − вказав автор.
Він зазначив, що без повернення Україною Криму не варто говорити про сталий безпековий простір у Чорноморському регіоні.
«Про який безпековий простір може йти мова, коли Крим перетворився на авіаносець і використовується РФ з однією ціллю − масштабувати свій вплив не тільки в цьому регіоні, але й виходити на інші. Звичайно, і Туреччина тримає сталу позицію по поверненню Криму Україні, по деокупації. Тому що вони так дбають про кримських татар, чи так люблять Україну? Звичайно ні, їм потрібно послабити вплив РФ у Чорноморському регіоні. Зрозуміло, що зараз Росія послаблена, Туреччина, як ми бачимо по подіях у Сирії, починає дрейфувати у бік США, посилюється за рахунок комунікації з Китаєм. І непередбачуваний фактор Росії їй точно не потрібен», − зауважив Буряченко.
Запис Кримська вітрина: фасад брехні та руйнування спершу з'явиться на Голос Криму.