Крах режиму Асада: доля російських баз у Сирії та паралелі з Україною

3

Які наслідки падіння режиму колишнього президента Сирії для російських інтересів на Близькому Сході, та потенційні наслідки для світової політики? Про це в ефірі «Голос Криму» говорили український дипломат Олександр Левченко та заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

За словами Данилова, повалення режиму Башара аль-Асада у Сирії є фундаментальною подією, що матиме вплив і на Близький Схід, і на війну в Україні.

«Якщо говорити про зовнішньополітичний контекст, то це у п’ятірці подій, які впливають на перебіг війни в Україні. Рушиться вся імперіалістична система, яка створювалася Іраном на Близькому Сході», − вказав він.

Заступник директора Центру близькосхідних досліджень додав, що в Ірані ці події можуть запустити внутрішньоелітний конфлікт на тлі незадоволення населення соціально-економічною ситуацією та імперіалістичною політикою. Половина бюджету Ірану витрачається саме на цю політику, на підтримку Асада, Хезболли, збройних формувань в Іраку, Афганістані, Пакистані тощо.

Своєю чергою РФ, за його словами, втратила авторитет через неспроможність захистити Асада.

«У 2022 році було багато розмов, що умовний Захід, США, не можуть вести дві війни одночасно. Тому вони не можуть допомагати нам, так далі. А зараз ми бачимо, як Росія не може вести дві війни одночасно. Авторитет Росії дуже сильно впав. Для сусідніх з Сирією країн − Іраку, Йорданії, Ізраїлю та навіть Туреччини, наявність російських військових на території Сирії інтерпретувалася так, що вони тепер межують з Росією. І значно уважніше прислуховувалися до російських побажань», − зазначив він.

Данилов вказав, що РФ використовувала дві бази у Сирії для своїх операцій в Африці. Росіяни намагалися захопити родовища, витіснити французів тощо. Для утримання цих баз РФ вже намагається налагодити контакт з новою владою Сирії.

«Вже запропонувала. І буде пропонувати щодня, все більше. Можливо навіть будуть пробувати сіяти хаос, для того, щоб залишитися. Будуть діяти через Туреччину. Якщо Туреччина допоможе Росії зберегти ці бази, це будуть вже бази, які не загрожують Туреччині, а слабка точка Росії, через яку Туреччина буде тиснути», − зауважив він.

Водночас на його думку, останній час не президент РФ Володимир Путін просив Туреччину, а лідер країни Реджеп Таїп Ердоган. Однак зараз президент Туреччини частіше висловлюватиметься, що він підтримує територіальну цілісність України, разом з Кримом.

«Насправді Ердоган і навколо нього бояться, щоб Росія програла. Вони не хочуть, щоб Росія виграла, щоб залишитися один на один з нею у Чорному морі, але не хочуть, щоб і програла», − вказав Данилов.

Запис Крах режиму Асада: доля російських баз у Сирії та паралелі з Україною спершу з'явиться на Голос Криму.

Предыдущая статьяУкраїна засудила мешканця Криму, який продавав посади в МВС
Следующая статья«Фондовый рынок деградирует». В Украине осталось только 1600 публичных компаний