Дезорієнтація в просторі може свідчити про невірно підібрані окуляри, неправильний прикус або міжхребцеву грижу.
Лікар-кардіолог, терапевт та доктор медичних наук Ольга Козлова розповіла, про які хвороби може повідомляти запаморочення. Однією з причин може бути неправильний прикус.
“Дуже часто за рахунок того, що при неправильному прикусі одні м’язи перебувають у тонусі, а інші розслаблені, порушується робота вестибулярного апарату, виникає запаморочення”, – пояснила фахівець.
Ще однією причиною є міжхребцева грижа, зазначила терапевт. Вона тисне на артерію, яка живить мозок і стовбур головного мозку. У разі порушення кровопостачання може виникнути запаморочення.
У молодих людей нестача в організмі вітаміну В12 і заліза також може спричинити дезорієнтацію у просторі, вважає Козлова.
“Анемія (або недокрів’я) призводить до того, що клітини головного мозку не в повному обсязі насичуються киснем. Відбувається кисневе голодування. Звідси і запаморочення”, – уточнює вона.
За словами лікаря, і неправильно підібрані окуляри можуть бути причиною нездужання.
“Дуже часто пацієнти самі собі призначають окуляри, не підбираючи належні розміри, діоптрії, правильну відстань. І в цьому випадку йде порушення процесу акомодації, яке негативно позначається на роботі. Тому підбір очок обов’язково має здійснювати офтальмолог”, – каже Козлова.
Викликати недугу можуть багато ліків. На першому місці стоять антибактеріальні препарати, за ними йдуть протизапальні засоби, уточнює фахівець.
Якщо говорити про серйозні захворювання, то запаморочення може сигналізувати про наявність артеріальної гіпертензії та цукровий діабет. Також недуга, що супроводжується головним болем, виникає при пухлини головного мозку, інформує Козлова.
Терапевт нагадує, щоб розібратися з причиною нездужання, найкраще звернутися до лікаря. Однак є кілька порад, як з ним упоратися.
“Якщо раптом запаморочилася голова, в ідеалі краще прийняти горизонтальне положення, але якщо такої можливості немає, то необхідно сісти. Голову краще опустити, притиснути до колін і сфокусувати погляд на нерухомому предметі”, – радить Козлова.
Источник: euromd.com.ua