Підключився Ізраїль: як Іран ризикує отримати удари по своїй території за допомогу Росії у війні проти України

237

Ситуація навколо участі Ірану в постачанні своїх безпілотників російській армії, яка використовує їх терористичним чином проти цивільної інфраструктури України не затихає. Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини заявив про нещодавній удар Ізраїлю по військових позиціях у Дамаску. Там розміщувався завод, який виготовляв БПЛА за іранськими технологіями, про які Росія просила владу Ірану. Також стало відомо про вбивство полковника і генерала корпусу вартових Ісламської революції Мехді Моллашахі та Джавада Кейха, які були знайдені мертвими в машині в іранському місті Захедан, провінції Белуджистан. Деякі джерела пов’язують ліквідованих офіцерів із програмою постачання безпілотних апаратів до Російської Федерації.

Як можуть розвиватись відносини Росії та Ірану і яка роль у них Ізраїлю, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Ізраїль має докази постачання Іраном безпілотників до Росії

На фоні вельми складної внутрішньої ситуації в Ірані, викликаної тривалими протестами місцевої молоді та жінок проти фундаменталістського режиму, події в Сирії та загибель двох вищих офіцерів КВІР ймовірно свідчать про те, що Ізраїль, так би мовити, приймає виклик. Саме такі акції є "візитівкою" ізраїльських спецслужб, які віддають перевагу жорстким діям без зайвих сантиментів і бюрократичної тяганини. Однак, потрібно зауважити, що включення в протидію Ірану бюрократичної санкційної машини Заходу вже не за горами. Так, ізраїльські ЗМІ повідомляють, що президент Ізраїлю Ісаак Херцог надав офіційним особам США докази того, що іранські безпілотники використовуються Росією у бойових діях в Україні. За словами Херцога, "іранська зброя відіграє центральну роль у глобальній дестабілізації, і міжнародне співтовариство має засвоїти цей урок зараз і в майбутньому".

Позиція ізраїльського президента була підтримана держсекретарем США Ентоні Блінкеном, який заявив: "Ми разом виступаємо проти небезпечних, дестабілізуючих та тероризуючих дій, які Іран робить у регіоні та далеко за його межами. Надання Іраном безпілотників Росії для її подальшої агресії проти України та українського народу показує жахливі результати на місцях в Україні, і ми сповнені рішучості протистояти цьому".

Іран побоюється нових санкцій Заходу

Фактично, після того, як докази будуть перевірені і участь Ірану в українській війні на боці Росії буде встановлена, Захід отримає формальний і абсолютно законний привід розпочати новий раунд санкційного тиску на Іран. Перші санкції вже почали вводитись проти осіб, причетних до виробництва "Шахедів", далі може бути більше – обмеження постачання певних товарів, арешт активів тощо. Також не слід забувати про "ядерну угоду", в рамках якої Іран прагне отримати можливості без перешкод розвивати власну ядерну програму. Саме це є надзвичайно вагомим аргументом тиску з боку Заходу, про що свідчить швидка реакція офіційного Тегерану на розслідування щодо використання іранських дронів в терористичних атаках Росії на інфраструктуру України. Так, міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір Абдоллахіян заявив Іран "не залишиться байдужим", якщо буде доведено, що його безпілотники Росія використовує у війні проти України. І хоча влада Ірану заперечує постачання, втім готова відправити групу військових експертів для спільного розслідування.

Ядерна програма Ірану під загрозою – Ізраїль може застосувати силу

З іншого боку, є достатньо логічні підстави вважати, що в обмін на військові постачання Росія допомагає Іранові в його ядерній програмі, причому скоріш за все в тій частині, яка стосується розробки саме ядерної зброї. Отримання Тегераном власної зброї масового знищення докорінно змінить геополітичні розклади не тільки в на Близькому Сході, а й у світі. Завадити цьому може, наприклад, революція проти режиму аятоли, на межі якої Іран знаходиться внаслідок масових протестів в країні. У випадку зміни режиму є сподівання на встановлення світського, нерелігійного уряду, який відмовиться від конфронтації із Заходом і, як наслідок, від зближення із Росією.

В іншому випадку, в разі небезпечного наближення Ірану до створення ядерної зброї, Ізраїль може застосувати стару добру доктрину Бегіна (прем’єр-міністра країни в 1977-83 роках. – Ред.). За цією доктриною Ізраїль має завдати превентивний удар для недопущення можливості потенційних ворогів володіти зброєю масового знищення, зокрема ядерною. Попри міжнародне засудження, Ізраїль неодноразово використовував свої військові сили й спецслужби проти ядерних розробок Іраку, Сирії, Ірану та інших країн, загрозу від яких він сприймає як екзистенційну. Тому військове співробітництво Ірану із Росією може змусити цивілізовані країни діяти не тільки дипломатичним і політичним, а й силовим, військовим шляхом, щоб не допустити тісного союзу двох терористичних режимів Москви та Тегерану.

Источник: news.obozrevatel.com

Предыдущая статьяЧто-то снова пошло не так: в Севастополе российские госпрограммы выполнены только на треть
Следующая статьяЗалужный и его команда. Кто консультирует главного генерала страны