«Зарплати мізерні, а ціни на всі товари величезні». У Криму небувале зростання цін на продукти. Що відбувається?

7

СІМФЕРОПОЛЬ – У російському уряді Криму визнають неконтрольоване зростання цін. Стрімко зросли ціни на вершкове масло та рибу. Крім того, підвищилася вартість деяких фруктів та овочів. Експерти пророкують зростання цін і на інші позиції. Ці події викликали негативну реакцію серед кримських блогерів. Що відбувається з цінами на продукти харчування у Криму, читайте у матеріалі Крим.Реалії.

За інформацією російської влади Криму, пряме держрегулювання цін на продовольчі товари чинним законодавством не передбачено. У Криму угода, ухвалена «з метою стабілізації цін», її учасники – торгові мережі «зобов'язалися не перевищувати 5%-у торгову націнку на соціально значущі продовольчі товари». Суть підписаної угоди полягає у тому, щоб її учасники не підвищували надбавку на 30 соціально значущих товарів більш ніж на 5%.

За словами російського глави Криму Сергія Аксьонова (за документами – Аксенов), контроль за ціновою політикою в реалізації продуктів харчування покладено на міністерство промислової політики російського уряду Криму.

Російський голова Криму Сергій Аксьонов
Російський голова Криму Сергій Аксьонов

«Цінова політика – зарплати мізерні, а ціни на всі товари величезні!» – так прокоментував пост Аксьонова у «ВКонтакте» Михайло Худєєв.

На тисячу вже купити особливо нічого, а цінники на продукти – це просто смішно Кримчанка

Кримчанка Павла Абрамова у коментарі до посту Аксьонова пише, що «соціальна ціна» не є реальним заходом підтримки незаможних.

«Роздрібна торгівля збільшує обороти, але тільки за рахунок збільшення цін, на тисячу вже купити особливо нічого, а цінники на продукти – це просто смішно, зіпсовані дрібні яблука в супермаркеті по 55 руб., мабуть, щоб не викидати. Ці самі дрібні яблука, але цілі – вже по 70-100 рублів, яйця від молодки (дрібні за розміром – авт.) – по 69, але нормальне яйце вже вдвічі дорожче, кого дурять своєю соціалкою?» – зазначає вона.

Євпаторія, ілюстраційне фото
Євпаторія, ілюстраційне фото

Зупинити зростання цін на рибу в Криму допоможе лише федеральна підтримка (з Росії – ред.) – вважає президент Асоціації рибопромисловців Севастополя та Криму Валерій Сивочуб. За його словами, обмеження, пов'язані зі «СВО» (так у РФ називають повномасштабну війну проти України – КР), погіршили ситуацію на підприємствах рибогосподарської галузі у Криму та Севастополі.

«Закриті величезні простори, визнані або тимчасово небезпечними для мореплавання, або закритими районами. І якщо кількість рибалок, які займалися промислом барабулі до лютого 2022 року в Севастополі, була більшою за 500, то сьогодні це менше ста, що позначається на цінах для покупця», – заявив Сивочуб.

Ціна сметани зросла на 25% останнім часом. Це реальний рівень інфляції Олександр Горний

Російський блогер Олександр Горний, який переїхав з Москви до Криму після анексії, відзначає прискорення зростання цін у Криму.

«Ціни зростають дуже серйозно. Ціна сметани зросла на 25% останнім часом. Це реальний рівень інфляції. Більшість кримчан одержують 20-25 тисяч на місяць. Високооплачуваної роботи мало, а на всі забудови за інвестиційними проєктами, де висока зарплата, беруть мігрантів. Економічний блок кримського уряду слабкий і не розуміє, як розвивати Крим», – поділився своїми спостереженнями з підписниками блогер.

Керч, ілюстраційне фото
Керч, ілюстраційне фото

Проросійський політик та блогер Степан Кіскін повідомляє, що «інфляція галопує, ціни на все рвуться вгору, а тарифи на всі послуги стають захмарними».

«Без будівництва нових заводів з переробки овочів, фруктів, молока, м'яса і таке інше за списком немає сенсу говорити про державну політику у сфері харчової та переробної промисловості. Будівництво великих терміналів зі зберігання плодоовочевої продукції – це вже притча во язицех. Це докорінно вплинуло б на цінову політику сільгосппродукції, особливо в зимовий та весняний періоди. Однак ці прості прописні істини так і не стали зрозумілими для наших бездіяльних чиновників, які живуть за принципом «може» і «мабуть». Ну і, звичайно ж, виникає риторичне запитання: «А чи потрібні нам такі чиновники та їхні непотрібні міністерства?» – розмірковує Кіскін.

Засновник громадської організації «Вільний Крим» Олексій Єфремов упевнений, що така цінова політика робить кримчан не лише біднішими, а й менш здоровими.

Олексій Єфремов
Олексій Єфремов

«Є так звана офіційна версія – це підвищення ключової ставки ЦБ та збільшення витрат на логістику. Але ми розуміємо, що головна причина – це війна, внаслідок якої руйнуються НПЗ та дорожчає пальне. Дорожчає доставка продуктів. Зрештою, санкції так-сяк, але якийсь вплив мають. Спочатку «посипалося» виробництво яєць, тепер – олії, риби… До голодних бунтів ще не доходить, але кримчани все більше скочуються до споживання низькоякісних швидких вуглеводів, які негативно позначаються на здоров'ї людей», – повідомив Єфремов у коментарі для Крим.Реалії.

Головна причина – це війна, внаслідок якої руйнуються НПЗ та дорожчає пальне Олексій Єфремов

Кримський активіст із Білогірська, ім'я якого редакція не називає з міркувань безпеки, підтверджує Крим.Реалії, що багато кримчан змушені переходити на альтернативу продуктам харчування, що подорожчали.

«Заміну шукати, на жаль, доводиться. Наприклад, на зміну вершковому маслу, що різко подорожчало і стало не по кишені багатьом кримчанам, приходять маргарин і спред, а на зміну видам риби, що подорожчали, приходять ті, які йдуть по соціальній ціні – це мойва і мінтай, але навіть на них ціна «кусається» для більшості пенсіонерів. У листопаді та грудні продукти в Криму знову значно подорожчають, у зв'язку з майбутніми новорічними святами та зростанням інфляції», – прокоментував ситуацію активіст.

Табло АЗС у Криму, жовтень 2024 року БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ:

Ціни на бензин у Криму почали зростати щодня – активісти

Кримський громадський діяч із Ялти, ім'я якого редакція не називає з міркувань безпеки, висловив Крим.Реалії думку, що ціни в Криму ростуть на все.

Ціни зростають практично на все, оскільки впевнено зростають ціни на пальне Олексій Єфремов

«У Криму ціни зросли не лише на рибу та вершкове масло. Ціни зростають практично на все, оскільки впевнено зростають ціни на пальне. Тому що вартість продукції, її виробництво, доставка прив'язані до ціни палива. Навіть уже й статистиці соромно замовчувати зростання цін на все. Доходам кримчан поки що, м'яко кажучи, не вдається наздоганяти зростання цін, що, зрозуміло, погано для населення», – розповів громадський діяч.

Мінпром російського уряду Криму тим часом стверджує, що «Крим перебуває в одному ціновому діапазоні" з регіонами російського Південного федерального округу, а «на деякі види товарів ціни нижчі". Як приклад у міністерстві згадують: рис шліфований, хліб і булочні вироби з пшеничного борошна 1 і 2 сорту, цибулю ріпчасту, моркву, яблука, капусту білокачанну, яйця курячі, хліб з житнього борошна та з суміші борошна житнього і пшеничного, гречку, борошно пшеничне.

При цьому в міністерстві зазначили, що зростання цін на продукти харчування зараз спостерігається по всій території Російської Федерації. Причиною називають зростання цін на сировину та логістику, втрати сільгосптоваровиробників за рахунок неврожаю та посухи.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Предыдущая статьяБербок у Києві анонсувала 200 млн євро допомоги Україні до зими
Следующая статьяЕрмак: Неприглашение в НАТО из-за коррупции в Украине является поиском причин для того, чтобы этого не делать