росія попросила зброю у КНДР

107

Знову буксуюча кампанія в Україні, яка завдає російській армії дедалі більше втрат особового складу та важкої техніки, змушує Володимира Путіна звертатися за допомогою до несподіваних «союзників» серед країн-ізгоїв.

Після угоди з купівлі безпілотників в Ірані, про яку повідомила влада США і яку Москва і Тегеран категорично заперечують, Росія може отримати партію зброї з КНДР.

Як повідомляє Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме з російською оборонною політикою, може йтися про закупівлю північнокорейської артилерії. Ці системи мають гідну якість, каже джерело. До того ж, Пхеньян визнав ДНР та ЛНР та веде переговори про відкриття посольств на окупованих територіях України.

Наразі ДНР та КНДР опрацьовують економічну співпрацю, у тому числі відправлення бригад північнокорейських будівельників на відновлення інфраструктури Донецької області, заявив у вівторок керівник ДНР Денис Пушилін. «Будівельники висококваліфіковані, дисципліновані, – сказав він. — Вони справді показують добрий результат».

Північнокорейська зброя також у деяких випадках краща за російську — наприклад, далекобійні ракетні системи залпового вогню (РСЗВ) у КНДР «сильніша за ті, що має Росія», вказує військовий експерт Вищої школи економіки Василь Кашин.

Недооцінювати ресурси, які накопичила Росія після масштабної програми переозброєння армії, не варто, підкреслює він додаючи, що імпорт зброї все ж таки може бути доцільним.

Росія змушена шукати постачальників озброєнь, щоб замінити втрачену техніку, втрати якої обчислюються тисячами одиниць. За даними західних розвідок, за п'ять місяців кампанії в Україні армія втратила третину танків і в червні була змушена відправити на фронт Т-62, яким понад 50 років.

За оцінкою проекту Oryx, який збирає інформацію про військові втрати за фотографіями та відео, з початку війни армія РФ втратила 5038 одиниць техніки. З них 3212 знищено, 104 пошкоджено, 324 кинуто та 1398 захоплено. Втрати танків досягли 922 одиниць, з яких 560 знищено.

Поповнити втрати непросто: американські та європейські санкції змусили — принаймні тимчасово — уповільнити чи зупинити виробництво на низці оборонних заводів, зазначають західні чиновники, яких цитує The New York Times. За їхніми словами, командування вже змушене економити снаряди: Росія все рідше б'є по конвоях, що рухаються, віддаючи перевагу стаціонарним цілям, таким як склади озброєнь.

Пошук зброї приводить Росію до Сирії, звідки техніка, кинута на підтримку режиму Башара Асада, вивозиться комерційними судами, кажуть джерела Bloomberg, знайомі з даними західної розвідки.

Супутникові знімки, зроблені 17-25 липня, зафіксували рейс судна "Спарта 2", яке, як вважають у Вашингтоні, доставило партію озброєнь із Тартуса до Криму.

Предыдущая статья«Серая зона» для сбыта награбленного»: в схеме продажи Россией украинского зерна нашли элеватор из Крыма
Следующая статьяРоссийские власти Крыма обнародовали неожиданно большой ущерб от взрывов в Новофедоровке