Україна є ближчою до визволення Криму, ніж 10 років тому – аналітики

63

Думку про те, що Україна стала ближчою до повернення Криму після повномасштабного вторгнення, ніж на момент початку окупації півострова, висловили аналітики, які зібралися на обговорення цієї теми у Вашингтоні 27 лютого. Як передає Голос Америки, експерти наголошують на тому, що Україні все ж потрібна повна підтримка союзників.

За словами експертів та урядовців, до початку великої війни призвела недостатня реакція Заходу на ці події: спочатку на сході, а через вісім років – на всій території України.

Координаторка експертної мережі Security Track Кримської платформа Аліна Фролова визнає, що реакція Києва на захоплення Криму була слабкою. «Ми дозволили собі бути слабкими у Криму, ми дозволили собі не збудувати міцного партнерства з нашими потенційними військовими партнерами, і Росія скористалася цією слабкістю», – зазначає Фролова.

Проте українські урядовці все ж вважають, що за 10 років у політиці Києва щодо півострова були й позитивні зрушення.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова вважає, що завдяки консолідації міжнародної підтримки, внутрішньому спротиву на півострові та діям ЗСУ, вдалося переконати світову спільноту у тому, що Крим можливо і потрібно звільнити з-під російської окупації.

«Кримські татари та етнічні українці зібралися на центральній площі Сімферополя 26 лютого 2014 року, щоб не дати депутатам парламенту Криму проголосувати за рішення, які б легітимізувало присутність там російської армії. Цим вони змінили всю історію окупації», – сказала Джапарова.

Вона наголосила на тому, що кримські татари завжди залишалися прихильниками саме ненасильницького спротиву.

«Проте, на жаль, це не означає, що насильство не застосовується щодо самих кримських татар», – додає постійна представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева. Вона нагадала, що з 208 політичних в’язнів у Криму 125 – кримські татари. А після повномасштабної агресії Росії переслідування кримських татар лише посилилися. З іншого боку, наголосила Ташева, спротив на півострові підтримує надію на те, що незабаром Україні вдасться повернути Крим під свій контроль.

Говорячи про кримських татар, колишній посол США в Україні Джон Гербст наголосив, що присутність та діяльність на півострові кримських татар, а також факт їхнього переслідування окупаційною владою, допомогли пояснити міжнародній спільноті, що «віковічна єдність Росії з Кримом» є не більше, ніж загарбницьким міфом.

Запис Україна є ближчою до визволення Криму, ніж 10 років тому – аналітики спершу з'явиться на Голос Криму.

Предыдущая статья«Самое тупое, что я слышал», — Такер Карлсон раскрыл свой шок от интервью с Путиным
Следующая статьяЭто самая тупая вещь, которую я слышал: Карлсон высказался о словах Путина