Колеги, коли була "всеукраїнська облава" – на мій пост вийшла стаття. Її ніхто не спростував, так само як і не підтвердив. До речі, скажу відразу та відверто, що залюбки посяду місце Шабана, держава від цього тільки виграє.
Але поки залишу його кар'єрне минуле, повернусь згодом, та покажу вам кому довірили керувати ПриватБанком. Подивіться уважно на скрін, будь ласка. ПІБ я не можу засвітити, бо прямий свідок. Це перемовини між мною та не байдужою(-им) колегою, де чітко написано, мене – "заказали". Хто, мені теж було цікаво…
Создатель аналога Дії рассказал, как в Приватбанке "убили" масштабный проект
Харітіч Сергій, тодішній член Правління ПриватБанку керівник "пресловутого" Центру електронного бізнесу. Наразі перебуває на посаді заступника Голови правління Укргазбанку (бачить себе дуже великим банкіром).
Він та Гавура Олена (головний HR привату), почали вигадувати та впроваджувати схему – як позбутися небажаних та незручних співробітників, з метою … (буду доводити).
По тексту все чітко зрозуміло крім слова – "ур".
УР, від скороченого – управлінське рішення.
Колеги, ви знаєте, що в ПриватБанку існує система "доносів"? Типу, керівник ніколи не взнає, хто саме на нього доносить і чому. Ладно якби доносили на крадіжки та корупцію, хоча і це має бути відкрито, а небайдужого робітника потрібно брати під соціальний захист. Але – ні, 99% доносів на керівників від ображених підлеглих на те, що вони погано працюють, але бажають мати велику платню.
Чому такі доноси мають бути відкритими? Бо, такі доноси не мають ніякої юридичної сили – це суто психологічний тиск на керівників! Між керівником та робітником має початися відкритий діалог під наглядом третьої сторони.
Якщо цього не зробити, то … В більшості своїй – корпоративний стандарт, це на керівній посаді: знайомий, сват, брат, кум … тощо (ви люди дорослі, все і так розумієте). Тому такі доноси вибіркові і керівнику стає відомим, хто … і цього донощика тепер уже скривджений керівник виживає з банку.
А якщо співробітник виявися таки правий? Ви розумієте, що в такому колективі дуже важко працювати – це ад. Добре, що приват автоматизований! Так як пристібатися до моєї роботи не могли, то Харітіч включає його улюблений метод – мобінг та запускає механізм доносів проти мене.
Але це не спрацьовує, бо клятий Жук має підхід до людей, вміє їх слухати та поясняти. Далі до вашої уваги ще 2 скріна.
Я захотів себе перевірити, можливо помиляюсь, і вирішив поспілкуватись з колишніми колегами, котрі фактично втекли від Харітіча.
"Виноват Нацбанк". Банки начинают пересматривать проценты по кредитам: украинцы могут потерять ипотечное жилье
"Топ-інтелектуали" у державному банківському секторі
Коли мобінг не спрацював, ТОП привату – Харітіч, вирішив самостійно керувати проектами мого направлення. На прикладі, як це виглядає: міністр охорони здоров'я, вирішав вас прооперувати, самостійно – який буде результат? Ну, ви зрозуміли…
Дійшло до того, що я не тільки втратив фізичне керівництво, але мої підлеглі навіть боялися зі мною привітатися. Такого я не бачив за все своє життя, а зробити для Харітіча це легко.
Робітник, дуже ключове поняття і перш за все це людина, яку можна: скривдити, обманути, залякати та підкупити. Весь цей арсенал, ним – було пущено в хід.
Формула розвалу проста – зламати KPI. Для того, щоб розвалити бізнес-процес потрібен час, а його не було у Харітіча. Валити мене треба було швидко (такий заказ). Більш того, співробітники, які все розуміли та вболівали за свою справу, тишком нишком приходили до мене в кабінет (в підвалі) за моїми порадами. Так нам вдавалось триматися.
Тому "ТОП" вирішив підняти ставки та влючив – підкуп. Так почалась епопея підняття заробітної платні… але не всім. А тільки тим, хто був лояльний до Харітіча. Робітник, це просто людина – коли одним дали гроші, а іншим зась… почався хаос. Покажу вам кілька доказів цього "шабашу" (див. скріни).
Тобто ставка була зроблена на те, що проекти просто не зможуть переварити такий ФоТ. Контрольний постріл – це розширення штату. "Геніально"!!!
А головне, що кругом одна і та сама фраза – "… з Харітічем домовились…".
Все б нічого, якби це був приватний банк імені Харітіча, але це державний банк та державні гроші – наші з вами гроші. Я відповідальний за цей Бізнес і це моє професійне лице, на якому вчиняють спробу набити тату – лоха.
Так в нього вдалося: з 5-ти проєктів відразу просіли 3 (пішли в мінус). Тобто ФоТ та хаос зробили свою справу (…) Два проєкти, на які Харітіч не міг вплинути, – витягували весь бізнес.
"Накосячили с учеткой". В Нацбанке – "разброд и шатание" вокруг учетной ставки в 25%, – источник
Це BankID та Paperless, бо ними я керував одноосібно (менеджер, юрист, IТ, бухгалтер … тощо). Тобто, бізнес вже не був прибутковим, але все ще рентабельним (…) Більш того, ці мінуси вже було видно ВСІМ і якась "мудра" людина шепнула йому – що треба ці мінуси сховати в "общаку" ЦЕБа.
Там, їх може знайти тільки бухгалтер і то якщо знає, що саме та де шукати. Ось на цьому Харітіч та Гавура вирішали побудували схему… (про це згодом). І ось вам така – фіча…
Дружина Олексія Шабана працює в ЦЕБі і досі. Десь у 2018 р. перейшла з БекОфісу в ЦЕБ (це важливо). Пристроїти дружину, звісно, то – святе! Але … Я завжди міркував навіщо вона там?
В ПриватБанку існує ціле спеціалізоване направлення БекОфісу. Більш того, ці дівчата проходять поліграф. Більш того, весь бухоблік автоматизований, крім випадків коли щось … трапилось. Навіщо в ЦЕБі така людина, яка 1 раз на місяць робить якусь там бухгалтерську вибірку для якось там звіту? Це що, неможливо автоматизувати !?
Як топ-менеджери ПриватБанку приховують свою "діяльність"
Для того, щоб Наглядова рада затвердила штатну одиницю Бізнесу, керівнику потрібно підготувати звіт та виступити з доклад на Правлінні банку (чудова норма), де останній має внести пропозицію (схвалюю/ не схвалюю) до Наглядової ради.
Я виходжу з докладом, та успішно захищаю бізнес (див. док №1) – одностайним рішенням.
Розказував про те, як:
- за допомогою BankID можна побудувати платіжний механізм у смартфоні;
- як об'єднати BankID + Paperless, та цілком автоматизувати подачу заявки для публічних закупівель;
- організувати віддалений документообіг для Страхових компаній – договір OnLine;
- побудова білінгу для маркетплейсу ПриватМаркет та взагалі замінити старий LiqPay;
- на мене вийшла організація "Команда Зеленського" для побудови спільного сервісу по типу Ліфт (це був пік передвиборчої кампанії);
- тощо.
Бачу на обличчях правління задоволення та подяку. Запам'ятайте дату 14.03.2019 р. Тепер зверніть увага на док. №2 – це Наказ про моє звільнення. В основі якого зовсім інша нарада Правління ПриватБанку, на яку мене не запрошували і про неї я взнав тільки з цього документу.
Пройшло лише 2 місяці – що трапилось і чому така конфіденційність ? В документі чітко сказано, що ліквідуються не Збиткові проекти, а людина – Сергій Жук. Проекти чудернацьким способом вмазуються в "общак" ЦЕБа. Бо вони дійсно перспективно, якщо їх розвивати.
В Укргазбанке объяснили, почему меняется базовая ставка по "Доступной ипотеке 7%"
Таке взагалі можливо !?
Що міг Харітіч такого розказати, щоб Правління від овацій на кардинально протилежне змінило свою думку. Я не знаю, може у члена правління були проблеми зі здоров'ям. Подивіться на скрін, це не я базікаю, це люди кажуть…
01.07.2019 р. мені кинули на стіл Наказ про звільнення та змусили підписати.
Я вже був настільки виснажений: фізично та морально, що мені вже було … Попереду DemoDay.
Watch this video on YouTube
У BankID сотні договорів, люди не знають що тут витворяють, у них свої сервіси – вони розраховують на ПриватБанк. Як можна було так все зруйнувати!? Тому, я збираю в собі всі залишки волі та виступаю. Ті, хто мене звільнив, дивляться мені в очі та АПЛОДУЮТЬ …
От є таки Бог на Світі !!! До мене влітає такий меседж, див. скрін 4
Прочитавши, я протер очі кілка разів, може привиділось. І ось – пазл склався. Ви що, реально підробили документи!? Заради чого ???
Кому тоді вже вірити, може і наради ніякої не було? Що ще в ПриватБанку підробляється, може фін. результат? Попереду пошук роботи, як бачите ніхто навіть не думав мене працевлаштовувати, як це вимагало законодавство, тому я шукав роботу в банку – самостійно. Звісно, були зовнішні пропозиції, але після такої зради у мене зовсім опустились руки. В той момент я працював би неефективно на новому місці.
Анатомия Нацбанка. "Погром" в НБУ, интриги вокруг Зеленского и вызовы для Пышного
Тому мені потрібно була робота в банку, для того, щоб заспокоїтись, перепланувати своє життя … тощо (рідні стіни лікують). Навіть і тут не все було гладко …
Див. скрін 3, я знайшов вакансію в IT і вів перемовини між департаментом, де була вакансія та Гриценюком Андрієм (тодішній головний директор IT привату). Мене брали, але за умовою, що я не маю права їздити на форуми та подавати пропозиції, виступати, вести якусь там ділову діяльність та взагалі інновації для мене закриті.
Як хочете, сказав я, та очолив занедбаний проект на POS -терміналах, бо вся команда, котра ним займалась, покинула ПриватБанк (…)
Мотив
Дуже важливо, щоб трудовий колектив, особливо у державних органах, які перекривають значні пласти економічного сектора країни – був вмотивованим… Але, деякі ТОПи ПриватБанку сприйняли це дуже особисто для себе. Відразу спливає недавній епізод в Монако.
Зверніть, будь ласка, увагу на док. №1 – це Наказ про моє звільнення, який я підписав 01.07.2019р
Я вже неодноразово казав, що ввірений мені Бізнес мав – п'ять проектів. Давайте порахуємо їх в цьому документі … (обвів рамкою).
Так, там лише 4 проекти – відсутній BankID. "СовпаденІє"?
Подивіться, будь ласка, на док. №2.
Ще не висохло чорнило про моє звільнення, як на наступний день почали процес приєднання BankID ПриватБану до BankID НБУ.
Серйозно, ви пішли на "вбивство" розвитку банку, новацій банку, моєї кар'єри – заради цього!? То що ви за люди? Ви гірші за путіна, той хоча б має глобальну мету… ваша мета, прожити своє життя на кістках інших людей!?
Подальший кар'єрний розвиток Олексія Шабана, ви вже можете відстежити в інтернеті.
Стосовно цієї заявки на об'єднання BankID. В такий спосіб ПриватБанк отримав би збитків до 15 млн грн на рік. Тому я запропонував колегам не робити цього, а підключити тільки Єдину клієнтську базу ПриватБанку та показати в НБУ мою білінгову модель монетизації BankID. В такий спосіб теж були збитки, але до 3 млн грн на рік.
Бо паралельно BankID ПриватБанку функціонував і надалі, що дало змогу зовнішньому бізнесу працювати з нами без шоку. Все ж краще, ніж перший варіант, тому так і зробили.
Анатомия Нацбанка – 2. Пять ошибок НБУ, которые привели к обвалу гривны
Розслідування
Моральний компас людини, це його особиста справа, крім випадків, коли ця справа наносить руйнівні наслідки. Харітіч та Шабан переслідували різні цілі – але мотив у них спільний! Хочу сказати, що згідно наданого матеріалу, в діях (немає строку давності ) ТОП-ів ПриватБанку прослідковується перевищення своїх службових повноважень, тиск та переслідування підлеглих з метою особистої вигоди, нанесення збитків державному банку.
Від себе, як співробітник ПриватБанку – офіційно прошу банк провести всебічне службове розслідування з метою очищення рядів управлінської ланки ПриватБанку і дати мені спокійно працювати і надалі відповідно до моїх навичок, досвіду та знань…!
Приватбанк опроверг расследование по "краже" технологии BankID, но взялся за своего сотрудника
Колеги, ми всі знаємо, як важливо побудувати ефективну модель керування. Неважливо, чи то приватний бізнес або державний. Я особисто дуже переживаю за ПриватБанк, не тільки як колега, але і як користувач послуг. У мене немає бажання завдати цій організації шкоди, а тільки навпаки.
Як з'ясувалося, випадок, який я оприлюднив, далеко непоодинокий в державному банківському секторі. Чому про них ніхто не знає, давайте покажу на прикладі з ПриватБанком.
У ПриватБанку, на сьогодні вже третя ітерація не тільки Наглядової ради, але і Правління банку, після націоналізації. З кожною такою ітерацією стає тільки гірше, з точки зору управління банком. Близько 70% (може більше) на посадах нові, зовнішні керівники (від 1 до 2 років) середньої та вище ланок. В IT це взагалі легеонери без знання української/російської мов.
"Большая чистка началась". Увольнение набсовета Приватбанка стало началом массовых чисток в госбанках, – источник в НБУ
Тобто, хто такі шабан чи харітіч, вони не знають і навіть знати не бажають. Реакція на ситуацію зі мною. Після оприлюднення мною, інформації про тодішніх ТОПів привату – керівництво ПриватБанку в буквальному сенсі забарикадирувалося від мене.
Наразі мені закрито весь доступ до банку, як співробітнику. Десь через добу подзвонив до мене мій керівник, який зі мною не спілкувався більше року (отаке воно золоте керівництво) – невпевненим голосом сповістив мене про такі події з позначкою "витік документів та інформації".
Чому у них така реакція ? Тому що страх! Ми всі знаємо, страх блокує здатність раціонально мислити. Коли керівник боїться – це говорить тільки про одне: він ще не вивчив всі ввірені йому процеси або він некомпетентний. Замість того, щоб поставити мені запитання: What happen? Why now? – мене попросту ізолювали.
Тобто, я навіть не можу перевірити, чи насправді проводиться розслідування. Яку команду може віддати боягузливий керівник? Так, саме таку, яка описана вище.
Як думаєте, які дії підлеглих?
Так, виконати та розпочати показовий квест бурхливої діяльності по перетворенню важливої для суспільства інформації на – витік документів із Бази даних документообігу банку. Офіційно звертаюся до ПриватБанку. Ніякого витоку інформації не існує!
Скріни, які нібито керівництво банку сприйняло за витік документів, ніщо інше як – оцифрований варіант текстової інформації , до якої я мав та маю право доступу на тій підставі, що вона адресована для мене.
Скріни НЕ містять інформації про:
- систему документообігу;
- базу даних;
- персональних даних;
- URL;
- номерів документів;
- посилань на реальні документи;
- тощо.
Стосовно репутації банку.
Я Вас закликаю, не плутати репутацію ТОП чиновника (по типу Монако) – з важливою для суспільства інформацією про діяльність Державного банку.
Більш того, така діяльність стосується мене особисто! Репутацію банку підривають самі керівники ПриватБанку своїми діями та бездіяльністю. Якщо вас це не переконало, як бачите – я готовий відстоювати свою позицію!
Колеги, тепер Ви знаєте, чому так мало інформації про такі випадки.
"Інтуристи"
(…) Я вже писав, що керівний склад привату було оновлено, як в IT так і в бізнесі. Наприклад, із старого складу керівників IT, через "маленьку ЗП" втік тільки один. Решта пішли, бо … ну, Ви здогадалися.
Проблема нового зовнішнього керівника в тому, що йому потрібно вивчити всі ввірені йому процеси. В цьому йому може допомогти тільки одне – підлеглі. Як думаєте, що зможе передати підлеглий, який навіть тіні своєї боїться?
В Нацбанке назвали, где планируются "чистки" топ-менеджеров после Приватбанка
Від таких підлеглих керівник завжди отримує позитивну інформацію – все по плану. Якщо, керівник взагалі слабкий, то він делегує свою роботу на рівень нижче, а там вже свої порядки та правила. А саме: ніхто не знає вектора розвитку, чому спускаються саме такі накази, куди і на віщо ми гребемо, навіщо імітувати діяльність переливаючи зміст з синьої бочки в червону… тощо.
Тепер уявіть, що весь ланцюг займають "легіонери", та ще без знання нашої мови. Тобто, з ним спілкується "підлеглий – керівник", котрий володіє більш менш англійською. Чи велика спокуса для такого "підлеглого – керівника" щось перекрутити та не гнівити боса?
Так, велика!
Інтурист у банку, це взагалі окрема тема. З кожним із них я спілкувався особисто. Ще до впровадження "золотого корпоративного стандарту" я для них показував: який банк вони отримали, які проблеми існують і пропонував своє бачення по перебудові ПриватБанку.
Так, були дискурси, але не задля отримання якоїсь там цінної інформації. Колеги, на вашу думку, коли вам в лице тикають паперовим сертифікатом – ви довіряєте тому, що перед вами дійсно профі?
Особисто мене життя навчало не вірити, а довіряти інформації із портфоліо такої людини. Я досі не знаю, хто нами керує та за які заслуги вони на цих постах. Коли легіонер в мене питає – А хто ти такий, то мені немає чим потикати, крім інформації з інтернету.
Як добре, що ПриватБанк автоматизовано!
————————-
Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст блогів користувачів, які розміщені на сторінках сайту, а також за наслідки їхньої публікації та використання. Думки авторів блогів, розміщених на наших сторінках, можуть не збігатися з думками і позицією редакції.